SIKCA SORULAN SORULAR

 • Üye olamadan alışveriş yapabilir miyim?

telmessosgoldcenter.com.tr sitemiz üzerinden üye olmadan da alışveriş yapabilirsiniz.İstediğiniz marka orijinal saatleri ‘Hemen Al’ butonuna basarak satın alabilirsiniz.

 • Sitenizdeki ürün fiyatları, mağazanızda da geçerli midir?

Sadece online mağazamızdaki özel indirim uygulanan ürünler hariç, ürün fiyatları online satış kanalı ve mağazamızda AYNIDIR. 

 • Üyelik hesabımdaki kupon ve puanları misafir kullanıcı olarak alışverişlerimde kullanabilir miyim?

Hesabınızda tanımlanan kupon ve puanları kullanabilmeniz için, üye girişi gerçekleştirmeniz gerekir. Üyelik hesabınıza tanımlı olan Kupon,Puan vb. kullanmanız için hesabınız ile giriş yapmanız gerekir.

 • Kargo Şirketi ve kargo Takibi hakkında nasıl bilgi edinirim?

Sitemiz içerisinde ilgili bölümlerde detaylı olarak bilgi verilmiş olup, her türlü soru ve önerileriniz için,

KARGO İLE İLGİLİ ve TÜM SORULARINIZLA İLGİLİ 0(533) 930 88 18 DESTEK HATTIMIZI ARAYABİLİR veya

  7/24 [email protected] iletişim mailimize yazabilirsiniz.

 • Satın aldığımız ürünler için hediye paketi yapılabiliniyor mu? 

             Memmuniyetle yapabiliriz. Satış detaylarında tarafımıza bildirmeniz önemle rica olunur.

 • Hızlı Teslimat seçeneği nedir?

         Hızlı Teslimat seçeneği Mağazamızın sizlere 'Elden Teslimat' seçeneği olup, bu seçeneği kullanmak için Müşteri Temsilcimizle iletişim kurup ONAY almanız gerekir. 

 • TÜKETİCİ HAKLARI İPTAL İADE KOŞULLARI

 MADDE 1- TARAFLAR 

1.1- SATICI:

Ünvanı : Fethiye Mücevherat Turizm Tic.ve San.A.Ş.

Adresi : TELMESSOS GOLD CENTER

Cumhuriyet Mah. Atatürk Cad. No: 4

Fethiye Muğla

Vergi Dairesi: Fethiye: 385 062 4631

Mersis No: 0385062463100031

Telefon :0252 6122809533 9308818

E-mail: [email protected]

1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı : 

Adresi:

Telefon:

E-mail:

 

MADDE 2- KONU 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait telmessosgoldcenter.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN 

Tarih : 

 

Ürün Adı

Adet

Toplam Ürün Tutarı 

Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

 

Ödeme şekli: 

Teslimat adresi:

Toplam 

GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

 

CAYMA HAKKI

 1. Tüketici Hakları Kanunu gereği, Kitapların iade ve değişimi YAPILMAMAKTADIR.
 2. ALICI, kendisine gelen kargoyu kabul etmeyerek ve paketi açmayarak satın aldığı paketi olduğu gibi geri gönderme hakkı bulunmaktadır. Paketin açılması, ürünlerin kısmen alınması gibi bir durum SATICI tarafından kabul edilmeyecektir.
 3. Kitapların yanlış veya arızalı çıkması durumunda, ALICI doğru ve sağlam ürünler ile değişimi talep edebilecektir. Bu durumda Kargo bederi SATICI ait olacaktır ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.
 4. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,
 5. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılmasın sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 6. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

 

ÖDEME VE TESLİMAT

 1. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.
Çerez Kullanımı